СТАТТІ

Як безпечно купити квартиру

Як безпечно купити квартиру

Придбання квартири на вторинному ринку недосвідченою людиною – дуже непроста справа. Слід знати всі нюанси цього складного і дорогого процесу.

 

Перш за все треба знайти підходяще житло. Для цього підійдуть оголошення в газетах чи тематичні сайти в Інтернеті. Знайшовши потрібну нерухомість, необхідно відразу вийти на зв’язок з її продавцями.

Намагайтеся ще по телефону довідатися якомога більше інформації про житло. Це допоможе скоротити час на пошуки, адже іноді в такий спосіб вдається «відсіяти» деякі непевні варіанти на початковій стадії.

 

Коли певна квартира сподобалась, то варто відразу з’ясувати:

- чи готові документи на житло;

- чи правильно всі документи оформлені.

Бажано, щоб документи перевірив юрист, який спеціалізується на процесах і угодах з нерухомістю.

Після перевірки представлених документів потрібно разом зі своїм юристом та продавцем відвідати керівну компанію.

Поряд з цим у місцевий орган ЖКГ потрібно дати запит про власника житла і про те, хто у ньому зареєстрований.

Іноді під час придбання житла покупець дізнається, що у ньому ще хтось зареєстрований.

За таких умов потрібно відмовитися від придбання нерухомості, адже потім виписати з квартири людей буде дуже важко.

Зовсім не вдасться це зробити, якщо в квартирі будуть зареєстровані інваліди або неповнолітні діти. Іноді законодавство дуже добре захищає їхні права і не дозволить ущемлювати їхні інтереси.

Після завершення перевірки документів можна йти до нотаріуса.

Навіть попри те, що він сам складе договір про купівлю-продаж, але документ має додатково перечитати ваш юрист. Для надійності.

Справа в тому, що одне неправильне речення в документі може зірвати всю покупку або дати шанс у подальшому її зіпсувати.

Продаж квартири передбачає справу з великими грошима, тому тут не потрібно економити кошти на нотаріусі. Річ у тому, що перерахунок і передача грошей має відбуватися у присутності незалежних свідків, якими вситупають сам нотаріус та юрист іншої сторони.

Після цього потрібно скласти акт про передачу фінансів. Така організована передача коштів захистить продавця від недоотримання грошей від покупця.

^ Наверх