Як впливають вікові зміни на розвиток вашої дитини?
СТАТТІ

Як впливають вікові зміни на розвиток вашої дитини?

Як впливають вікові зміни на розвиток вашої дитини?

Ви не розумієте, що коїться із вашою дитиною з віком? Ознайомтеся із основними змінами, викликаними зростанням дітей.

11-12 років

Через статеве дозрівання, яке відбувається в цьому віці, деякі основні навички дитини можуть знизитися. Наприклад, просторове навчання і певні види мислення можуть погіршуватися. Частини мозку, відповідальні за перспективну пам'ять (пам'ять про те, що потрібно зробити пізніше, наприклад, виконати якесь завдання) як і раніше, дозрівають. Наприклад, ваша дитина може забути передати записку вчителю перед початком уроків, і це – цілком нормально.

13-14 років

Цей вік надзвичайно емоційний. Діти стають дуже чутливими, вони починають занадто сильно залежати від думки однолітків. Дитині цього віку необхідно зрозуміти, що думка однолітків не матиме ніякої ваги. У цей же час емоційна реакція підлітка на стрес виходить з-під контролю. Сльози ридма і демонстративне стукання дверима – характерна поведінка для більшості дітей цього вікового періоду. Вплив стресу досягає піку в цьому віці: 50% людей з психічними розладами, викликаними стресом, діагностуються саме у 15 років. Інші дослідження показують, що з 11 до 15 років зростає рівень тривожності і стресу.

Психологи радять навчити підлітка цього віку прийомам самозаспокоєння, таким як йога, медитація, дихальні практики або фізичні вправи. Загалом у дитини має бути вдосталь руху, позитивних емоцій і спілкування.

15-16 років

У цьому віці підлітки проявляють найбільш ризиковану поведінку. У них розвиваються певні рецептори мозку, що підсилюють реакцію на дофамін, який відповідає за почуття задоволення і гостроту відчуттів, що робить гострі відчуття бажанішими, ніж будь-коли.

Підлітки не в змозі оцінити й обміркувати ризиковані ситуації, навіть після того, як їх попереджають про всі ризики та небезпеки їхньої поведінки.

Близькість із батьками, відсутність суперечок і сварок допомагає підлітку максимально комфортно пережити цей період.

17-18 років

Здатність мозку розвиватися і змінюватися особливо помітна в цьому віці. Деякі підлітки демонструють збільшення IQ, а ті, що були інтелектуально обдарованими і раніше, показують ще більші успіхи. У старшому підлітковому віці частини кори головного мозку, відповідальні за міркування і прийняття рішень, вже досить дозріли для того, щоб уберегти дитину від ризику. Підлітки, як правило, стають менш емоційні і вже здатні тримати свої емоції під контролем. Соціальні навички та пов'язані з ними ділянки мозку все ще дозрівають, проте діти вже здатні проявляти симпатію і співпереживання. Однак вони все ще не в змозі розшифровувати мотиви і вчинки людей у складних соціальних ситуаціях.

^ Наверх