СТАТТІ

Які компліменти точно позбавлять вас сексу та друзів

Які компліменти точно позбавлять вас сексу та друзів

Ви від щирого серця похвалили нову сукню подруги, а вона образилася на вас? Захопилися жіночними формами своєї супутниці, але замість радісного «спасибі» почули - «думай, що говориш»? Відзначили успіхи колеги, і тепер вона з вами більше не розмовляє?

Які компліменти точно не варто робити оточуючим, якщо ви не хочете зіпсувати їм настрій, розповідає психолог Марія Меркулова.

1. Добре виглядаєш, розлучення пішло тобі на користь.

Як це звучить з боку: Насправді це не комплімент - ви просто зайвий раз занурює людину в неприємні спогади про розрив. Крім того, не забувайте, що іноді люди навіть після розставання сходяться, тому ваші слова можуть образити їх.

Як треба: Відмінно виглядаєш, блиск в твоїх очах дуже радує.

2. Ви так добре виглядаєте - вам зовсім не даси ваш вік, або Я б хотіла в вашому віці виглядати так само.

Як це звучить з боку: Навіть якщо жінці 50, а виглядає вона на десять років молодше, повірте, вона навряд чи хоче, щоб ви зайвий раз підкреслювали її реальний вік і тим більше порівнювали з собою. А цією фразою ви саме це і робите.

Як треба: Залиште тільки першу частину - «ви добре виглядаєте», акцент «для свого віку» краще взагалі прибрати.

3. Відмінне плаття, воно робить тебе стрункішою.

Як це звучить з боку: У тебе зайві кілограми - це всі знають, але завдяки правильному фасону ти їх вдало приховала.

Як треба: Відмінна фігура, у тебе гарна сукня.

4. У тебе така жива міміка - відразу видно, що ти не використовуєш ботокс.

Як це звучить з боку: По-перше, сьогодні ви можете навіть не зрозуміти, що жінка використовує ботокс. По-друге, вона може користуватися якимись іншими процедурами для омолодження, тому ваш «комплімент» залишить неприємний осад.

Як треба: У тебе неймовірно жива міміка, за тобою цікаво спостерігати.

5. Ти в житті краще, ніж на фото.

Як це звучить з боку: Зараз все поголовно роблять селфі і викладають величезну кількість фотографій в соціальні мережі. Подібна фраза ідентична вислову - «ти не вмієш себе подати і презентувати».

Як треба: Фотографія не передає всю твою красу.

6. Ти така класна, не те що моя колишня.

Як це звучить з боку: Кожній жінці знайоме почуття ревнощів і власності, тому не потрібно зайвий раз нагадувати про своїх колишні відносини. Крім того, будь-яке порівняння неприємно. Ви немов говорите - «так, я зробив правильну заміну». Взагалі, є дуже гарне правило, яке полегшить ваше життя: ніколи не порівнюйте ні себе з іншими, ні своїх дітей, ні своїх партнерів - нікого.

Як треба: Робіть комплімент прицільно: ти вмієш тримати себе в руках, мені подобається твоя витримка, мені подобається, як ти реагуєш в критичних ситуаціях і т.д.

7. Ви прикраса цього вечора, або Ви найкрасивіша жінка на цьому вечорі.

Як це звучить з боку: В цілому в цій фразі немає нічого поганого, якщо ви говорите її тет-а-тет своєї супутниці, а не при інших жінках. В іншому випадку всіх інших дам ви просто знецінюєте.

Як треба: Наші жінки - прикраса цього вечора.

8. Дуже крута стрижка - не порівняти з тим, що було.

Як це звучить з боку: Нарешті ти підстриглася, раніше ти виглядала просто жахливо.

Як треба: У тебе прекрасна стрижка.

9. Ви не красуня, але у вас є родзинка.

Як це звучить з боку: Будь-яка жінка в такій ситуації почує тільки - «ви не красуня». Що стосується родзинки, то фактично це висушений виноград, тобто щось зморщене і негарне. Навряд чи друга частина фрази якось врятує ситуацію.

Як треба: У тебе незвичайна зовнішність, таке  обличчя важко не запам’ятати, на нього весь час хочеться дивитися.

10. У тебе такі красиві очі.

Як це звучить з боку: Давайте відверто, це до непристойності заїжджена фраза. Коли людям нема про що говорити, вони розмовляють про погоду. Тут те ж саме - нічого похвалити, тому хвалимо очі.

Як треба: У тебе такий глибокий погляд, такий незвичайний колір очей і т.д. Підкресліть індивідуальність жінки.

11. Ти готуєш так само добре, як моя мама.

Як це звучить з боку: Моя мама на першому місці, а ти - номер два.

Як треба: Приберіть порівняльну частину:  яку неймовірну вечерю ти приготувала або навіть так: «ти королева салатів (супів, тортів і т.д.)».

12. Ти така гарненька, мені дуже подобаються пишечки.

Як це звучить з боку: Можливо, ваша жінка сиділа останні три тижні на строгій дієті, втратила кілька кіло і щаслива з цього приводу. У такому випадку ваш «комплімент» її точно не потішить. І взагалі «пишечки», «хом'ячки», «м'які животики» та інші речі абсолютно точно не додадуть настрою тій, на адресу якої вони адресовані.

Як треба: Мені дуже подобається твоя фігура.