84-річна жінка стала мером міста-примари
СТАТТІ

84-річна жінка стала мером міста-примари

84-річна жінка стала мером міста-примари

У найменшому поселенні на території США є свій ресторатор, бібліотекар і мер - це одна і та ж жінка - повідомляє 360tv.ru.

Дух старого міста

В американському штаті Небраска є місто, яке ідеально підходить під опис примарного - тут одна вулиця з кількома будинками, бібліотека і навіть бар, але практично немає людей. Трохи осторонь стоїть похмура будівля церкви - її вікна вибиті, стіни потемніли і багато років вже не чули людської мови, а лави завалені тракторними шинами.

Монові отримав свою назву від слова «квітка» на діалекті одного з племен корінних американців. Він як і раніше оточений полями, посипаними квітами - тепер вони упереміш з бур'янами ростуть навіть посеред руїн старих будинків або останків старого комбайна, кинутого прямо навпроти церкви.

Поселення виглядає померлим і покинутим, але вечорами на головній і єдиній вулиці запалюються чотири вуличні ліхтарі. У віконці одного з будинків також можна побачити світло. Тут живе господиня Монові - його мер, бібліотекар і єдиний бармен, 84-річна Елсі Ейлер.

Згідно з останніми даними, Монові єдине в США міське поселення, що складається з з однієї людини. У нього був «конкурент» в особі міста Буффорд у Вайомінгу, але в березні 2012 року воно було продане на аукціоні майже за мільйон доларів і втратило право на титул найменшого населеного пункту країни.

Сама собі кандидат

У 2004 році помер чоловік Елсі - Руді Ейлер. Вона вийшла за нього заміж у віці 19 років, а в 1971 році вони відкрили бар, названу на честь міста. «Ми стали в своєму роді рекордсменами, миттєво втративши 50% населення», -  сумно жартує Елсі про відхід Руді.

Залишившись без чоловіка, жінка вирішила не кидати рідні краї і не переїжджати в сусіднє місто до своїх дітей. Замість цього вона перетворила приватну колекцію Руді з 5 тисяч книг і журналів в бібліотеку його імені. Так кухар і бармен стала ще й бібліотекарем. А ще через деякий час Елсі зайняла пост мера міста.

Щороку в барі з'являється оголошення про мерські вибори. Взяти в них участь можуть тільки жителі міста - не дивно, що кожен рік перемагає Елсі. Робиться це не заради задоволення, адже поселення повинно бути представлено офіційною особою, яка як повинна збирати податки в бюджет і підписувати документи.

Природно, податки Елсі збирає сама з себе, - в рік виходить 500 доларів, які витрачаються на освітлення. Також жінка сама собі видає ліцензію на продаж алкоголю і тютюну.

Вона також веде список вільної міської нерухомості, на випадок якщо хтось захоче перебратися в найменше місто в США. Охочих поки немає, хоча в самій таверні народ буває постійно.

Бізнес пішов після появи Ейлер на телебаченні - статус єдиного жителя міста-примари багато років тягне журналістів в цю віддалену частину Небраски. Завдяки такій рекламі, сюди приїжджають і туристи, хоча велика частина клієнтів - це далекобійники і люди з сусідніх невеликих містечок. Їх приваблює холодне пиво і смачна їжа за вигідними цінами.

Нев'януча квітка

На піку свого «величі» Монові міг похвалитися 150 жителями - стільки людей тут жило в 1930-і роки. Після Другої світової, місцева економіка поступово слабшала, умови для фермерів ставали все гіршими, і люди їхали в пошуках кращого життя.

У роки Холодної війни тут не думали про протистояння з Радянським Союзом - вистачало своїх проблем. У 1960 році в єдиній місцевій церкви пройшов останній похорон, тоді прощалися з батьком Елсі. Потім закрилася пошта і майже всі дрібні бізнеси. Нарешті, назавжди зачинилися двері школи.

Обидва сина сім'ї Ейлерів виїхали з міста в пошуках роботи ще в 1970-х. Тільки Руді і Елсі вперто продовжували смажити хот-доги з гамбургерами і подавати пиво заїжджим комівояжерам і водіям важких вантажівок.

Мер Монові твердо має намір залишитися в своєму містечку до кінця. Її не бентежить самотність - у Елсі багато друзів, які відвідують літню жінку, привозять їй припаси і допомагають по господарству. Для багатьох жителів Небраски вона стала якщо не зразком для наслідування, то нагадуванням про те, як людська впертість здатна змінити світ.

^ Наверх