СТАТТІ

Плюси та мінуси відбілювання зубів у домашніх умовах

Плюси та мінуси відбілювання зубів у домашніх умовах

Білі зуби вважаються еталоном краси. Тому не дивно, що багато людей готові піти на ризик заради голлівудської посмішки і відбілити зуби в домашніх умовах.

Ми підготували для вас добірку популярних способів домашнього відбілювання.

Чищення зубів спеціальними пастами

Такі пасти впливають на емаль особливими речовинами і твердими частинками – абразивами. За допомогою відбілювальних зубних паст можна зняти м’який поверхневий наліт і зробити зуби білішими на декілька тонів.

Відбілювальні смужки та гелі

Кріпляться або наносяться на зуби й усувають потемніння емалі завдяки речовинам, які містяться в них, наприклад пероксиду водню.

Народні засоби

Перекис, сода, активоване вугілля. Існують рецепти, згідно з якими із цих інгредієнтів виготовляється паста або порошок для відбілювання зубів.

Капи

Одним з найбільш безпечних видів домашнього відбілювання є носіння індивідуальних кап, виготовлених за зліпком і наповнених відбілювальним складом. Вони можуть зробити зуби білішими до 10 тонів.

Чим небезпечне відбілювання зубів удома?

  • Пацієнтові важко самостійно розрахувати дозування і час впливу відбілювального складу. При недовгому застосуванні та невисокому дозуванні ефекту відбілювання може і не бути, а при занадто старанному й агресивному впливі є ризик отримати опіки і травми.
  • Невисока ефективність у порівнянні з професійним відбілюванням. Більшість домашніх способів тільки знімає наліт з емалі, при цьому старий наліт і зубні камені прибрати не можна. Максимум, що реально зробити за допомогою домашнього відбілювання, – повернути емалі природний колір, який близький до жовтого.
  • Домашнє відбілювання здатне негативно впливати на емаль і ясна, подразнювати слизову, підвищувати чутливість зубів, викликати алергію і навіть отруєння при випадковому проковтуванні деяких засобів.
  • Знадобиться багато часу і сил, тому що для досягнення ефекту потрібно користуватися відбілювальними засобами до шести тижнів. При цьому емаль може знову потемніти, особливо якщо зловживати їжею, що містить природні барвники.

Якщо ж ви все-таки наважилися на домашнє відбілювання зубів, відвідайте стоматолога. Він скаже, чи буде воно ефективним у вашому випадку, а також запропонує зробити зручну індивідуальну капу для домашнього використання і порекомендує оптимальний відбілювальний склад.

^ Наверх